מיקום וארכיטקטורה

עכו היא בין ערי הנמל מהעתיקות בעולם והוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו. המרכז לתיאטרון עכו שוכן במבנה אבן מהתקופה הצלבנית, באולמות האבירים בלב העיר העתיקה, סמוך לגני הפסטיבל וחניון התיירות. 

עכו העתיקה מחזיקה בהיסטוריה עשירה, בעיקר מהתקופה הצלבנית. האדריכלות של המצודות מהתקופה הצלבנית בעכו היא עדות למשמעות הצבאית והתרבותית של העיר בתקופה זו.

אחד המבנים הבולטים מהתקופה הצלבנית בעכו הוא מצודת עכו הידועה גם כאולמות האבירים. מבצר מרשים זה שימש כמפקדה של הטבטונים ההוספיטלרים במהלך מסעי הצלב. מצודת עכו נבנתה בעיקר במאות ה-12 וה-13, והיא כוללת בתוכה תערובת של סגנונות אדריכליים, כולל השפעות צלבניות, אסלאמיות ואירופיות. החומות העבות, המגדלים ומבני ההגנה שלה משקפים את החשיבות האסטרטגית של עכו כמעוז לצלבנים בארץ הקודש.

בתוך מצודת עכו תוכלו להתרשם מרשת מורכבת של אולמות, אולמות וחצרות. האדריכלות מכילה מבנים מאבן מורכבת, תקרות מקומרות ואלמנטים דקורטיביים כגון כותרות מגולפות ודלתות מקושטות. תוואי נוף אלה שימשו לא רק מטרות פונקציונליות, אלא גם העביר את העושר והכוח של האבירים הצלבנים שכבשו את המבצר.

 

האדריכלות של המצודות מתקופת הצלבנים בעכו משקפת את ההיסטוריה המורכבת של העיר כצומת של תרבויות ותרבויות. ביצורים מרשימים אלו עומדים כסמלים מתמשכים של מסעות הצלב וממשיכים לרתק את המבקרים עם משמעותם ההיסטורית ועם הפאר האדריכלי שלהם.

 

תיאטרון עכו באולמות האבירים

התיאטרון הנמצא בחלק הדרומי של האגף המזרחי, וכולל חמישה אולמות אבן יפהפיים:

  • האולם הלבן המכיל כ- 120 איש
  • אולם הדיוואן המכיל כ- 50 איש
  • הסטודיו המכיל כ- 50 איש
  • האולם "האדום", אולם ללא יציעים המכיל כ- 50 איש
  • והפואייה המכיל כ – 70 איש, ובו שולחנות וכסאות וקפיטריה.

בכל האולמות יש הגברה, תאורה ואמצעי הקרנה. ניתן להשכיר את האולמות לאירועים, כנסים וסדנאות. פרטים על השכרת אולמות בטלפון: 04-991-4222 או במייל: acco.tc@gmail.com