סדנת מחזאוּת

קורס כתיבה מחזאית - 10 מפגשים בהנחיית רועי רשקס

קורס מחזאות (תשפ"ד 2024)

מנחה: רועי רשקס
עשרה מפגשים, ימי חמישי 17:00-20:00 החל מה-2/5/24
במרכז לתיאטרון של עכו (רח' ויצמן 1, אולמות האבירים, עכו)

בסדנה נרכוש ונתרגל כלים שונים של כתיבה מחזאית וכתיבת מונולוג. נעסוק בשאלות – כיצד מבחינים בין האני הפועל לבין האני המדבר? מהי כתיבה חושית? כיצד משלבים כתיבה של זרם תודעה בכתיבה לתיאטרון? איך עושים סאטירה מוצלחת? מיהו קהל היעד ומיהו נמען האישי של הכותב? דגש רב יושם על עבודת הכתיבה, על פיתוח היצירה האישית שלכם ועל משוב אישי וקבוצתי.

מה נעשה במפגשים?

המחצית הראשונה של כל מפגש תוקדש ללמידה של כלים מחזאיים, והמחצית השניה ליצירה האישית, לשיתוף ולמשוב, כאשר נושאים שיעלו מתוך העיסוק ביצירות המשתתפים יבואו לביטוי והעמקה בשיעורים העוקבים. הכוונה היא שאת הסדנה יסיימו המשתתפים עם כלים לכתיבה מחזאית ועם מונולוג שלם מוכן להתחלת עבודת בימוי ומשחק.

על המנחה

רועי רשקס הוא מחזאי וסופר, המתגורר בימים כתיקונם בקיבוץ סאסא. מעל 50 ממחזותיו הופקו והועלו על במות מקצועיות בארץ, ואחדים אף עובדו לקולנוע. בין מחזותיו שזכו לפרסים והוקרה: "סוג'וד או החופים הלבנים של גואה", "חלום ערבי", "סברס" ו-"אללה בית"ר". בכתיבתו הוא מרבה לעסוק בסוגיות יסוד בחברה הישראלית.

למי מיועדת הסדנה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים להרחיב את המיומנויות שלהם בכתיבה לתיאטרון, וכן לאנשי תיאטרון שרוצים להעמיק את כישורי הכתיבה. מעוניינים אך מתלבטים אם הסדנה מתאימה לכם? מוזמנים לפנות אלינו לשיחה ולבדיקת התאמה משותפת.


הרשמה

מחיר הסדנה: 1,050₪, להרשמה לחצו כאן

ניתן לחלק לתשלומים (עד 5)
לאחר ההרשמה, נשמח אם תשלחו לנו קטע קצר להכרות עמכם לכתובת: acco.tc@gmail.com . תנאי ביטול: עד 18/4/24 החזר מלא. מ-19/4/24 עד 3/5/24 החזר בניכוי דמי ביטול של 150₪. לאחר מכן לא ינתן החזר בגין ביטול. לפרטים ושאלות ניתן לפנות לעינה רכזת תכניות הלימוד 052-8735338 או להשאיר פרטים ונחזור אליכם: