שעת אפס

הצגה אינטראקטיבית על מערכת החינוך מאז ועד היום
ההצגה, שהינה גם ניסוי אמנותי חוויתי מחזירה את הקהל שהינו חלק בלתי נפרד מההצגה למקום אותו כולם עברו – בית הספר.

במשך עשרה חודשים התבוננו וחקרו אמנותית שחקני המרכז לתיאטרון לוד, תלמידים, מורים, מנהלות וכמובן גם את עצמם, ביחס למערכת החינוך שמעלה סימני שאלה רבים ביחס התלמידים למורים, ביחס ההורים למורים, בלחצי המורים והמנהלים מול המערכת ומול התלמידים והמורים. ביחס לערכים עימם יוצאים תלמידים מבתי הספר ורמת המוכנות שלהם לחיים עצמם.

נעשה ברור כי מערכת החינוך, זו שנוצרה עוד בתקופת המהפכה התעשייתית, אינה תואמת את צרכי הדור הזה, דור שיוצא אל היצע עבודות הדורשות יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא. דור שגדל לסביבה ממוחשבת, מהירה, וזקוק לתזוזה ולא לקונספט של ישיבה פרונטלית מול חומר לימודי בלתי נגמר. דור שזקוק לערכים חברתיים יותר משיעורי הליבה ויותר ממדידת אורכה של חצאית כדרך למניעת הטרדות מיניות. נוצרה בעיקר ההבנה כי יש זעקה לשינוי מהותי במערכת החינוך, שינוי מערכתי. גורף. כזה שלא תלוי רק ביוזמתו הברוכה של המורה/ המנהל.

המרכז לתיאטרון לוד הינו מרכז לתיאטרון אחר. בתיאטרון אנסמבל מקצועי החוקר את שפתו האמנותית דרך ועובד עם ובתוך הקהילה. מתוקף כך רוב השחקנים מתגוררים בלוד וסביבותיה, ניזונים מהחומרים הנתונים בעיר, סיפורי החיים של התושבים הגרים בה ומקיימים תיאטרון חוקר במרחבים שונים, בחללים סגורים וגם ברחוב. האירועים התיאטרוניים באים במגע ישיר עם הקהל.

בימוי והנחיה: פנינה רינצלר
מוזיקה: ליטל מור חיים
עיצוב חלל ותלבושות: אנה שפלנסקי
שחקנים יוצרים: אליאור חיות, אסף ברק, מירית-דוריה היוגל, רחל שטנגל, רונן אדלר, שריאל יגודניק

שעת אפס
צילום: אנה שפילנסקי

 

שעת אפס
צילום: אנה שפילנסקי