"מה עכשיו"

היא הפרק השלישי בטרילוגיה של דואטים ארס-פואטיים על מחול, אסתטיקה ואתיקה.

הטרילוגיה החלה ב"אוהבים ערבים"- סאטירה כוריאוגרפית על גזענות וסטריאוטיפים. המשיכה עם "הברבור והסרסור"- מסע מחולי בין קלישאות מגדר, ודימויי ברבור איקוניים.

שני הדואטים הקודמים התבססו על ניגודים של "שחור ולבן", ואילו "מה עכשיו", שחותמת את הטרילוגיה, חפה מדיכוטומיות. שרון צוקרמן ויזר והלל קוגן, חולקים זוגיות בימתית הרמונית. הם שותפים למבט ספקני על האמנות והחיים בכלל, מרגישים שהמחול הוא המשפחה שלהם, וכמו בכל יחסים משפחתיים- ברגעים מסוימים זה פשוט בלתי נסבל.

הם מתווכחים, מתחבטים, נוברים בגוף ובמילים, ונהנים ממוזיקה וריקודים.

מה עכשיו

(עלה בבכורה בתיאטרון הבית, תל אביב-יפו , 29 יולי 2019)

מאת הלל קוגן

בביצוע שרון צוקרמן ויזר והלל קוגן

ליווי אמנותי יעל ונציה

תאורה עופר לאופר

תלבושות אולין טרדימן

מוסיקה Chet Baker, Sun Ra, Charles Mingus, Dorothy Ashby, ESG, Grace Jones

מפיקים שותפים Droles de Dames, Paris

תומכים ורזידנסי: Tanzhaus Zurich, Nome Proprio Aveiro Portugal

המופע נוצר בסיוע מפעל הפיס, מועצת הפיס לתרבות ואמנות.

הלל קוגן נולד ב-1974. כוריאוגרף נושא פרסים, רקדן, דרמטורג ומורה למחול, שעבודותיו מופיעות בפסטיבלים ובמות בישראל ובעולם. רקד באנסמבל בת-שבע ובלהקות בפורטוגל ובשוויץ. בין יצירותיו "אוהבים ערבים", "הברבור והסרסור", "פולחן האביב" ו"תנועה מגונה". עובד עם אוהד נהרין בלהקת בת-שבע ובעולם, ניהל את פסטיבל הרמת מסך בשנים 2015-2016, ויצר עבור להקות בצרפת, פורטוגל ואוסטריה.

שרון צוקרמן ויזר ילידת 1977. כוריאוגרפית, פרפורמרית ודרמטורגית למחול שעובדת דרך קבע עם היוצרים הלל קוגן ואיריס ארז. בוגרת בית הספר למחול עכשווי P.A.R.T.S , בבריסל. מנחה סדנאות פרפורמנס, יצירה ואימפרוביזציה. יזמית של מרחבי מחשבה וחקירת מחול לקהילה המקצועית, ומנהלת התכנית הדו-שנתית לכוריאוגרפיה במרכז כלים- בבת ים.

מה עכשיו
שם הצלמת: תמר לם
מה עכשיו
שם הצלמת: תמר לם