עור

יצירה חדשה מאת נעה דר
"עור", יצירתה החדשה של נעה דר, מתרחשת בטווח שבין פנים הגוף ושטחי המגע שלו עם החוץ. הגוף מוצב במרכזה של מעבדה חקרנית הרוצה לחדור בעד השכבות, החומרים והמרקמים שהוא מכיל. העור מתפקד כאן כגבול מגן ומגביל כאחד, החוצץ בייננו לבין החוץ ומסמן את קצה הטריטוריה שלנו. דופנותיו הפריכים והחדירים של המרחב הגופני על מרכיביו הפיזיים והרגשיים, נבחנים ביחס לחלל העוטף ומול מגע ונוכחות של אחרים. הקהל ב"עור" מוצב במעגל סביב משטח המופע ובכך משרטט ומכיל את גבולות זירת ההתרחשות. שכבת בד דקה מסמנת את קו ההפרדה בין המופיעים לקהל, משאירה אותם קרובים וחשופים הדדית.
השותפים ליצירה: הרקדנים: נועה שביט, מור נרדימון, נועה שילה\ מוסיקה מקורית: אורי פרוסט \ עיצוב במה ואובייקטים: נטי שמיע עפר \ דרמטורגיה ועיצוב תאורה: יאיר ורדי \ יוצר וידאו: רן סלוין \ עצוב תלבושות: מיכל בסעד \ עצוב גרפי: דורית טלפז \ צילום סטילס: תמר לם \ מפיקה: שירן שואקה.\ מנהלת להקה: הדס בלינדר
קישור לטריילר "עור" ביו טיוב: עור ביוטיוב | קישור לדף מופע באתר הלהקה: עור באתר

"עור" היא ללא ספק צעד אמיץ. זוהי יצירה אקספרימנטאלית, מאתגרת ולא מתפשרת. עבודת מחקר בתנועה, שבוחנת את גבולותיו הפיזיים והמטפוריים של הגוף ומעוררת מחשבה על גבולות, טריטוריה, ושכבת העור העדינה שמגנה עלינו, לא פחות משהיא חושפת אותנו לפגיעה. וכך, בלי להתיפייף, דר מסמנת את הכוריאוגרפיה של חיינו בישראל". טל לוין, "עכבר העיר און ליין"

"עור', היא עבודה עזת מבע, אקספרסיבית. סצנות המחול חזקות. מלאות עניין ומתח שנוצרו מנקודת מוצא משותפת דינמית, אפילו אקסטטית. החיכוך של עור בעור כמו חיכוך חרב בחרב, מעלה ניצוצות. רקדניה קורעים את עצמם לדעת עד הסוף ועושים עבודה מצוינת המלווה במוסיקה החזקה של פרוסט, שפורסת עוד שיכבה מתחת לשכבה הנראית לעין." אורה ברפמן, אתר "ריקודיבור"
"עור היא יצירה יוצאת דופן, מרגשת ונועזת, שעיקרה בחקירת העור כמצייר את גבולות הגוף. גבולות הגוף מסתמנים כבר בראשית המופע כנזילים, והם מתפרקים ונטווים מחדש בהתאם למארג הגופים שעל הבמה. הגוף מסומן בעור, והעור הוא האיבר שמניע את הרקדנים. העור מוצג כמעטפת חדירה, שמשתנה בהתאם למגע של עור בעור. מגע העור מייצר מציאות, ונעה דר הופכת בקפלי העור ובשכבות של מציאות זו. " מתוך מאמר שכתבה ד"ר עינב רוזנבליט, מאוניברסית ת"א, על 'עור'.
Noa Dar Dance Group | 6' Kaplan St. Tel Aviv, Israel64734 | Tel: ++ 972-3-6954440 | noadar@012.net.il | www.noadar.com