דירת שני חדרים

דירת שני חדרים

ניב שינפלד ואורן לאור מביאים אל הבמה את היחסים שלהם כבני זוג וכיוצרים, דרך התבוננות גבולות: גבולות ממשיים כמו בין טריטוריות או בין שני חדרים, אבל גם גבולות לא מוחשיים, כמו זה שבין חיים לפרפורמנס, וכאלה שהפרט מציב לעצמו.
העבודה היא גרסה חדשה ליצירת המחול של ניר בן גל וליאת דרור משנת 1987. שינפלד ולאור בחרו ביצירה זו כבסיס לעבודתם החדשה - אותה גם יבצעו בעצמם, והם משלבים שחזור של מרכיבים מהיצירה המקורית לצד בחירות בימתיות חדשות.

היצירה עלתה בבכורה במסגרת פסטיבל תמונע והיא קו-פרודוקציה עם
Centre National De La Danse-CND בצרפת ועם Grand Theatre בהולנד.
בסיוע מועצת הפיס לתרבות ואמנות ומדור מחול במשרד התרבות והספורט. 

עיבוד חדש וביצוע: ניב שינפלד ואורן לאור
יצירה מקורית: ליאת דרור וניר בן גל
מוסיקה מקורית: אורי וידיסלבסקי
ייעוץ אמנותי: קרן לוי
ניהול חזרות: כרמית בוריאן, יעל ונציה
תאורה: נטע קורן

ביקורות:
"עבודה גלוית לב הנעה בין תנועת החנק לנשימה. והכוח שלה הוא בזה שהיא לא ממהרת להתמסר לתשוקה, מחזירה אותנו לחומר הגלם שממנו ברא הגוף שלנו יחסים, לילדים שהיינו, לפני שהיינו צריכים מיניות שתגשר על הריקנות שבתוכנו" (ענת זכריה, ידיעות אחרונות)
"הגרסה החדשה של ניב שינפלד ואורן לאור ל'דירת שני חדרים' מלאה וגדושה ברעיונות מקוריים שצמחו אל תוך יצירתם המקורית של ליאת דרור וניר בן גל. מעגלים כפולים של 25 שנות מחול ישראלי במיטבו. " (צבי גורן, "הבמה")
"שומרת על חיוניות המקור וגם מספקת הסתכלות חדשה" (רות אשל, הארץ)
"הם הראו איך ניתן לשמר את המבנה הבסיסי ואת הדינמיות הייחודית לעבודה, שני המרכיבים הכי משמעותיים, ועם זאת, להטעין את אלה בשלל חומרים אותנטיים משלהם מבלי לפרק את הקירות והמסד הבסיסיים. השיפוץ עלה יפה ואפילו יפה מאד. כך זכינו ב'דירת שני חדרים' לתפארת" (אורה ברפמן, ריקוד דיבור)

סטילס מאת גדי דגון